Ruszyła rekrutacja do szkół średnich. Ósmoklasiści mogą już składać wnioski

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej
III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej | fot. Dominik Wąsik

Ósmoklasiści mogą już składać swoje kandydatury do wymarzonych szkół średnich. Rekrutacja dla uczniów klas ósmych ruszyła 17 maja i potrwa do 21 czerwca 2021. Co trzeba o niej wiedzieć?

Rekrutacja do szkół średnich w Lublinie

Kandydat do klasy I szkoły ponadpodstawowej może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkole. Dla kandydatów przygotowano 5494 miejsc w 190 oddziałach rekrutacyjnych, w tym 110 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 61 oddziałów w technikach i 19 oddziałów w szkołach branżowych I stopnia.

Podczas tegorocznej rekrutacji ogólnodostępne szkoły zawodowe prowadzone przez miasto Lublin oferują łącznie 416 miejsc w 13 oddziałach 8 branżowych szkół I stopnia (kształcących w 15 zawodach) oraz 1952 miejsca w 61 oddziałach 15 techników (kształcących w 39 zawodach).

Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przygotowano łącznie 108 miejsc w 8 oddziałach 2 branżowych szkół specjalnych I stopnia (kształcących w 11 zawodach), 36 miejsc w 5 oddziałach 2 techników specjalnych (kształcących w 4 zawodach) oraz 52 miejsca w 7 oddziałach 2 szkół specjalnych przysposabiających do pracy.

Nabór do szkół ponadpodstawowych – najważniejsze daty

  • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r.
  • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
  • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
  • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.

Wnioski rekrutacyjne mogą być dostarczone do szkoły pierwszego wyboru w formie papierowej podpisanej przez rodziców lub w formie elektronicznej, podpisanej przez rodziców profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.