Ruszają prace drogowe na ul. Stary Gaj. Drogowcy ułożą tam asfalt na odcinku 830 metrów

Drogowcy ułożą asfalt na ul. Stary Gaj
Drogowcy ułożą asfalt na ul. Stary Gaj | fot. Miasto Lublin

Po zakończeniu prac jezdnia ul. Stary Gaj w całości będzie utwardzony asfaltem. Wcześniej jednak kierowców i okolicznych mieszkańców czekają utrudnienia.

Ulica Stary Gaj z asfaltem

Drogowcy wykonają roboty bitumiczne, które będą polegać na wykonaniu warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o szerokości 2,5 na odcinku o długości 830 m, czyli od posesji 53 do ul. Janowskiej (z wyłączeniem odcinka realizowanego przy budowie wiaduktu kolejowego).

W związku z tym wystąpią tam utrudnienia w ruchu – zamknięcie dla kierowców realizowanego odcinka w godz. 10-19. Zmiany zaczną obowiązywać od dzisiaj (9 maja) i będą mieć charakter krótkotrwały – powinny zakończyć się tego samego dnia. Dojazd do posesji zapewniono od ul. Lipskiej.

Prace drogowe zlecono w ramach środków „Planu dla Dzielnic” i stanowią odpowiedź na postulat mieszkańców, którzy zgłaszali w ramach spotkań i spacerów. Po zakończeniu prac jezdnia ul. Stary Gaj w całości będzie utwardzona asfaltem.

Koszt wykonania nowej warstwy drogi to 280 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.