Rusza szósta edycja biegów przełajowych nad Zalewem Zemborzyckim

CITY TRAIL Lublin 3
Biegi przełajowe CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim | fot. Piotr Dymus

W sobotę (20 października) odbędzie się pierwszy z sześciu biegów szóstej edycji CITY TRAIL w Lublinie. To zawody na dystansie 5 km nad Zalewem Zeborzyckim.

Choć nazwa zawodów się zmieniała, formuła biegów oraz organizatorzy są bez zmian. Sezon 2018/2019 potrwa do 23 marca 2019. Zapisy do sobotniej imprezy trwały do worku, 16 października, ale rejestracja będzie możliwa także w dniu zawodów.

Pierwsze zawody biegów przełajowych odbyły się 26 października 2013 roku. Od tamtego dnia nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się już 30 biegów, a w skali ogólnopolskiej organizatorzy CITY TRAIL mają za sobą blisko 350 imprez w formule Grand Prix.

Początki nie były łatwe, ale postanowiliśmy być cierpliwi. Opłaciło się, bo dzisiaj jesteśmy największym cyklem biegów przełajowych w Polsce i mamy na koncie współprace z potężnymi markami, takie jak Nationale-Nederlanden, czy Salomon – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator cyklu.

Poza biegiem głównym w ramach zawodów organizowane są także biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Wszyscy uczestnicy sobotnich zawodów CITY TRAIL Junior będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji, które zorganizuje sponsor cyklu – Nationale-Nederlanden.

Bieg CITY TRAIL mają charakter treningowy, tzn. wielu biegaczy traktuje te starty, jako przygotowania pod inne – dłuższe biegi. Z drugiej strony w zawodach nie ma limitu czasu, więc chętnie startują w nich początkujący biegacze, dla których pokonanie 5 km to często duże wyzwanie.

Terminy sezonu 2018/2019 w Lublinie:

+ 20 października

+ 11 listopada (II edycja CITY TRAILBiegu Niepodległości w Lublinie)

+ 8 grudnia

+ 12 stycznia

+ 16 lutego

+ 23 marca

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.