Rozbudowana restauracja Chisza otwiera swoje podwoje

Restauracja Chisza w Lublinie

Restauracja Chisza przeszła jakiś czas temu przeobrażenie. Lokal powiększono o część piwniczną, która gwarantuje doskonały, bardzo kameralny klimat. Wnętrza oddane do użytku robią wrażenie!

Chisza to kaukaska restauracja serwująca wspaniałe orientalne potrawy, w tym wyśmienite szaszłyki przygotowywane na oczach klientów. Początkowo restauracja z takimi potrawami była dla mieszkańców Lublina ogromną nowością, ale z czasem lublinianie pokochali smak kuchni kaukaskiej i coraz chętniej odwiedzali restaurację. To skłoniło jej właścicieli do powiększenia powierzchni lokalu i zaadaptowania w tym celu piwnic budynku.

Restauracja Chisza mieści się przy ulicy Świętoduskiej 6, nieopodal ratusza. W lokalu można zjeść między innymi szaszłyki ormiańskie z karkówki i z jagnięciny, szaszłyki z ryby i z kurczaka, kebab przygotowywany na rozżarzonych węglach, steki, pierogi, chaczapuri i pielmieni. Jednym z prawdziwych hitów restauracji jest mangał (grill) zlokalizowany przy oknie. Każdy klient może zobaczyć, w jaki sposób jest przygotowywane jego danie.

Stworzenie menu było wielkim wyzwaniem dla całej załogi kuchni. Większość dań wymaga ogromnej pracy, dlatego musieliśmy wybrać te, które najbardziej zainteresują naszych klientów i jednocześnie będą szybkie w przygotowaniu. Nasza kuchnia stawia na świeżość, więc wiele dań jest przygotowanych na oczach klientów” – precyzuje szef kuchni.

Remont lokalu był długą i kosztowną inwestycją, ale ostatecznie rezultaty przebudowy przeszły oczekiwania właścicieli. Podczas pierwszego etapu prac odnowiono główną salę oraz kuchnię. Następnie ekipa remontowa przystąpiła do zmiany wyglądu ogródka restauracji, a później do zaadaptowania na potrzeby sali konsumpcyjnej piwnic pod lokalem.

Otwarcie piwnic było naturalną konsekwencją zmniejszenia się liczby miejsc po zamknięciu letniego ogródka. Ogródek jest otwarty dla klientów wyłącznie w ciepłych miesiącach roku. Jesienią i zimą w lokalu było po prostu więcej chętnych niż miejsc i stąd właśnie pomysł otwarcia piwnic.

Chisza od kuchni – wideo

Teraz w okresie zimowym mamy do dyspozycji około 80 miejsc siedzących, a w okresie letnim ta liczba zwiększą się o kolejne 50 miejsc w ogródku. Bez problemu jesteśmy w stanie obsługiwać większe rezerwacje, imprezy czy też spotkania biznesowe” – mówi manager restauracji.

Tego nie wiesz o restauracji Chisza

Pomysł na stworzenie kaukaskiej restauracji narodził się w głowach właścicieli kilka lat wcześniej, zanim lokal obsłużył pierwszych klientów. Restauracja miała być rodzinnym przedsięwzięciem a wybór lokalizacji był nieprzypadkowy.

Restauracja funkcjonowała na Świętoduskiej 6 już w czasach przedwojennych, co utwierdzało w przekonaniu, że ten adres idealnie nadaje się do tego, by stworzyć w nim miejsce spotkań i nietypowych smaków. Wielopokoleniowe doświadczenie gastronomiczne właścicieli zaowocowało przygotowaniem bardzo oryginalnego menu i zaaranżowaniem jednych w swoim rodzaju przestrzeni.

Jak mówi właściciel restauracji Chisza:

„Chcieliśmy podzielić się naszymi smakami z mieszkańcami Lublina, pokazać im kawałek ormiańskiej i gruzińskiej kultury”

Właściciele restauracji Chisza włożyli całe swoje serca w przygotowanie w Lublinie miejsca, które będzie gwarantowało klientom różnorodność, świeżość i niezapomniane smaki oraz dbałość o najmniejsze szczegóły związane z przygotowaniem dań.

W restauracji Chisza jest możliwość organizacji chrzcin, urodzin lub imprez firmowych. Klimatyczny wystrój, szeroki wybór wyśmienitych potraw oraz doświadczenie pracowników, pozwolą w pełni cieszyć się z celebrowanych chwil.

Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertą lokalu, obserwuj profil Chisza na Facebooku.

Gołąbki w bakłażanie, papryce i pomidorach | mat. prasowe


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.