Rolkarze wyjadą dziś na ulice miasta. Uwaga kierowcy na utrudnienia w ruchu!

Nightskating w Lublinie | fot. Nightskating Lublin

Dziś wieczorem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicach Lublina. Odbędzie się nocny przejazd rolkarzy przez miasto z cyklu „Nightskating Lublin” na dystansie 28 km.

Nightskating to impreza, która cyklicznie odbywa się w wielu miastach Polski i świata. Rolkarze mają niepowtarzalną możliwość jazdy ulicami miasta. Wszystko odbywa się pod eskortą policji i służb zabezpieczających.

Zapraszam na trzecią edycję Nightskating Lublin III 2019, która odbędzie się dzisiaj w sobotę – 22 czerwca. Start o godz. 20:0! Ruszamy w trasę długość 28 km po lubelskich ulicach” – zachęca Jan Stankiewicz, organizator wydarzenia.

Tematem przewodnim przejazdu rolkarzy będzie hasło Zawodowcy. – „Chodzi o nic innego jak o nasze zawody – strażak, lekarz, murarz, piłkarz itd. Zachęcamy wszystkich uczestników, aby się przebrali w zawodowe stroje. Stwórzmy korowód profesjonalistów. Dla najlepszych przewidziane nagrody” – dodaje Stankiewicz.

Zbiórka będzie miała miejsce na placu Litewskim, skąd rolkarze punktualnie o godz. 20:00 ruszą w przejazd ulicami Lublina. Trasa będzie liczyła 28 km i przewidywany czas trwania przejazdu to 160 min.

Wziąć udział w imprezie może każdy, kto ma rolki lub wrotki – potrafi sprawnie jeździć i hamować – jedyne wymogi tyczą osób do 16 roku życia, bezwzględnie muszą jechać w kasku oraz dzieci do lat 12 mogą jechać tylko pod nadzorem opiekuna i na jego wyłączną odpowiedzialność” – wyjaśniają organizatorzy.

Trasa prowadzi ulicami: 3 Maja, Dolną 3 Maja, Prusa, Obywatelską, Spółdzielczości Pracy, Andersa, Mełgiewską, Grygowej (otwarcie tylko na czas przejazdu uczestników), Dekutowskiego, Drogą Męczenników Majdanka, Krańcową, Dywizjonu 303, Kunickiego, Lubelskiego Lipca ’80, Stadionową, Muzyczną, Nadbystrzycką, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Orkana, Zwycięską, Kraśnicką, Głęboką, Narutowicza, Lipową, Krakowskim Przedmieściem, 3 Maja.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Trasa przejazdu rolkarzy

Trasa Nightskating Lublin | fot. materiały organizatora

Uczestnicy będą poruszali się jednym pasem ruchu wymienionych dróg. Przejazd będzie odbywał się w asyście policji i należy liczyć się ze wstrzymywaniem ruchu kołowego na jego trasie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.