Rodzina z Chodla straciła dach nad głową w wyniku wybuchu gazu. Ruszyła zbiórka pieniędzy

wybuch gazu w chodlu
Wybuch gazu w Chodlu | fot. KPP Opole Lubelskie

Po wybuchu gazu sześcioosobowa rodzina z Chodla została bez dachu nad głową, dwie osoby zginęły na miejscu. Potrzebny jest nowy dom. Może on powstać dzięki zbiórce pieniędzy.

Przypomnijmy: dwie osoby (matka oraz dziadek) poniosły śmierć na miejscu w wyniku wybuchu butli z gazem, do którego doszło w środę 10 czerwca w ich rodzinnym domu w Chodlu (powiat opolski). W sumie zamieszkiwało go sześć osób.

„W wyniku katastrofy śmierć ponieśli mama i dziadek mojego męża, a jego ojciec przebywa w szpitalu i walczy o życie po operacji. W domu poza ofiarami i poszkodowanymi w momencie wybuchu byli jeszcze, siostra i babcia mojego męża, a na co dzień mieszkał tam jeszcze jego brat. W jednej chwili rodzeństwo straciło mamę i dach nad głową” – opisuje członek rodziny.

Wybuch zniszczył połowę budynku, który w wyniku eksplozji się zawalił. Została wydana decyzja o wyburzeniu pozostałej części domu, ponieważ ta groziła zawaleniem. Wojewoda lubelski Lech Sprawka przekazał poszkodowanej rodzinie zasiłek losowy w wysokości 10 tys. złotych.

W internecie została uruchomiona zbiórka pieniędzy dla poszkodowanej rodziny z Chodla. – „Ta zbiórka ma być wyrazem tego, co możemy wszyscy razem, wspólnie zrobić dla rodziny mojego męża. Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie dla nas wszystkich wyrazem olbrzymiego wsparcia w tej trudnej sytuacji. Pieniądze nie rozwiązują wszystkich problemów, ale zdecydowanie ułatwiają zmaganie się z wyzwaniami codzienności, zwłaszcza po tragedii, która nas spotkała” – pisze organizatorka zbiórki.

Na co są zbierane pieniądze? – „Nie zbieramy na żaden konkretny cel ponieważ potrzeb jest bardzo wiele. Ze względu na to, że eksplozja uszkodziła konstrukcję nośną budynku i została wydana decyzja o nakazie rozbiórki, rodzina straciła cały dorobek życia, gdyż w tej sytuacji niemożliwe było wejście do środka i wyniesienie czegokolwiek co nie uległo zniszczeniu w czasie eksplozji. Oznacza to, że rodzina straciła nie tylko budynek, ale również wszystko to co znajdowało się wewnątrz, wyposażenie, sprzęt elektroniczny, ubrania itd” – czytamy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wybuch gazu w Chodlu. Spod gruzów wyciągnięto ciała dwóch osób

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.