Remont wiaduktu na ul. Diamentowej. Zmiana organizacji ruchu

IMG 20180219 081956
Remont wiaduktu na ul. Diamentowej | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek zmieni się organizacja ruchu w rejonie wiaduktu na ul. Diamentowej. Prace rozbiórkowe przeniosą się na drugą stronę.

– Zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia od ul. Jana Pawła II a cały ruch zostanie przekierowany na jezdnię w przeciwnym kierunku. Kierowcy mieć będą do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym z kierunków – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Po około dwóch tygodniach ruch zostanie przywrócony na obu jezdniach na ul. Diamentowej, przy czym dostępnych będzie po jednym pasie ruchu każdej jezdni. Taka organizacja ruchu może potrwać nawet do końca listopada br.

Na czym będzie polegała przebudowa wiaduktu? – Wykonawca najpierw skupi się na rozbiórce połowy wiaduktu i rozpocznie budowę nowej konstrukcji. Później roboty przeniosą się na drugą połowę – wyjaśnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Zakończenie przebudowy całego wiaduktu ma zakończyć się pod koniec 2018 roku (listopad). Nie będzie się to jednak wiązać z zakończeniem utrudnień dla kierowców. Wcześniej, bo od wiosny ma ruszyć przebudowa skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną. Będzie to oznaczać zbiegnięcie się dwóch inwestycji jednocześnie.

Podczas robót ruch na skrzyżowaniu zostanie znacząco ograniczony. Skrzyżowanie ma być dwupoziomowe z estakadami. Pod estakadą powstanie rondo, podobne do tego z al. Solidarności, które będzie sterowane za pomocą sygnalizacji. Inwestycja ma potrwać do połowy kwietnia 2019 roku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. estakada z Krochmalnej ma górą przekierować wylot w kierunku nowej dwujezdniowej drogi wzdłuż torów która dobiegnie do ronda przy S19 ( DK 747 )