Rekordowy miesiąc na lotnisku w Świdniku. 12 proc. wzrostu

Port Lotniczy Lublin w Świdniku
Port Lotniczy Lublin w Świdniku | fot. Dominik Wąsik

Port Lotniczy Lublin poinformował właśnie o kolejnym rekordzie.

Rekordowy maj na lotnisku w Świdniku

W maju w Porcie Lotniczym Lublin odprawiono rekordową liczbę 34,7 tys. pasażerów. Bardzo dobry wynik lotniska, to wzrost o 12 proc. w stosunku do maja ubiegłego roku, kiedy to z usług lotniska w Świdniku skorzystało 31,1 tys. podróżnych.

„Od początku roku nasze lotnisko miało przyjemność odprawić 132 tysiące podróżujących” – chwali się Port Lotniczy Lublin.

Wakacyjne loty z lubelskiego lotniska rozpoczęły się w tym roku dużo wcześniej niż zwykle, bo już 28 kwietnia, lotami do Antalyi. 10 czerwca rozpoczęły się loty z Lublina do Monastyru. Łącznie, w tym sezonie letnim, lubelski port lotniczy będzie obsługiwał 9 lotów wakacyjnych w tygodniu.

Z lubelskiego lotniska można polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Dużym powodzeniem cieszy się również połączenie nad polskie morze, do Gdańska.

Zobacz także: Skywayrun 2024. Pobiegną nocą po pasie startowym lotniska w Świdniku

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.