Skywayrun 2024. Pobiegną nocą po pasie startowym lotniska w Świdniku

Port Lotniczy Lublin w Świdniku
Port Lotniczy Lublin w Świdniku | fot. Dominik Wąsik

1 lipca ruszą zapisy do tegorocznej edycji Skywayrun Lublin Airport. Będzie to pierwsza edycja tej nietypowej imprezy, w której uczestnicy pod osłoną nocy przebiegną 5 km po pasie startowym Portu Lotniczego Lublin. Wydarzenie odbędzie się w nocy z 19 na 20 października.

Pobiegną po pasie startowym lotniska w Świdniku

Skywayrun to ogólnopolski cykl biegów, które odbywają się w niedostępnych na co dzień miejscach – na płytach lotnisk. Zawody zawsze są urządzane pod osłoną nocy, a na czas ich trwania ruch samolotów jest całkowicie wstrzymany. W nocy z 19 na 20 października 2024 r. odbędzie się pierwsza lubelska edycja tego wydarzenia.

Udział w wydarzeniu jest jedyną okazją, aby móc pobiec po niedostępnym na co dzień pasie startowym. W nocnym biegu na dystansie 5 kilometrów weźmie udział kilka tysięcy osób. Ile dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo, bo organizatorzy nie ujawnili szczegółów. Na ten moment wiadomo tylko tyle, że zapisy na Skywayrun Lublin Airport 2024 wystartują 1 lipca.

Trasa biegu będzie prowadziła przez drogą startową oraz drogi kołowania. Prawdopodobnie przed startem zawodnicy będą musieli przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby wsiadali na pokład samolotu, z dokumentem tożsamości i imienną kartą pokładową.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.