Ratusz zmienia zasady wjazdu zaopatrzenia na deptak i Stare Miasto. Nowe godziny, dodatkowe miejsca postojowe

Ruch pojazdów na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie
Ruch pojazdów na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ratusz skraca godziny wjazdu samochodów zaopatrzenia na deptak Krakowskiego Przedmieścia i teren Starego Miasta. Urzędnicy swoją decyzję argumentują bezpieczeństwem pieszych.

Zmiana godzin wjazdu pojazdów zaopatrzenia

Decyzja ratusza to pokłosie tragicznego wypadku sprzed majówki, w którym zginęła jedna z pracownic lubelskiego ratusza. Kobieta, idąc deptakiem, została potrącona przez jeden z pojazdów zaopatrzenia. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Więcej: Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku na deptaku. Dostawczak przejechał po kobiecie dwa razy

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, wjazd pojazdów zaopatrzenia na deptak Krakowskiego Przedmieścia odbywa się na zasadach ogólnych w godzinach 22:00-9:00, tylko podczas za i wyładunku oraz służb komunalnych. W takich przypadkach nie jest wymagane zezwolenie. Zgoda poza wskazanymi godzinami jest wydawana na indywidualne wnioski.

Planowane zmiany organizacji ruchu pojazdów mają zacząć obowiązywać od 1 czerwca. Wjazd zaopatrzenia na deptak będzie możliwy w godzinach od północy od 7 rano. Poza tymi godzinami dostawcy będą musieli zaparkować pojazdy na wyznaczonych do tego miejscach postojowych, a następnie kontynuować dostawę w sposób niezmotoryzowany.

Ratusz planuje zwiększyć liczbę miejsc postojowych w pobliżu deptaka z obecnych 3 do 12. Do istniejących miejsc na ul. Świętoduskiej, Wróblewskiego i Staszica doprojektowano kolejnych 5, a nowe miejsca wskazano na ul. Kapucyńskiej, Gilasa oraz Koziej przy pl. Łokietk – tam powstaną 4 miejsca. Dodatkowo zabezpieczony zostanie przejazd z deptaka na ul. Królewską przez istniejące przejścia dla pieszych prowadzące do Bramy Krakowskiej, poprzez ustawienie tam słupów blokujących.

W przypadku Starego Miasta pojazdy zaopatrzenia będą mogły tu wjechać w przedziale czasowym 6:00-10:00 (obecnie 6:00-11:00). Według urzędników, ograniczenie godzin zaopatrzenia spowoduje, że mieszkańcy Lublina i turyści nie będą narażeni na niebezpieczeństwo związane z ruchem pojazdów. W przypadku śmieciarek nie wprowadzono żadnych zmian. Nadal będą mogły wjeżdżać na te obszary 3-4 razy dziennie.

Straż Miejska zapowiada wzmożone kontrole poprzez dodatkowe patrole i monitoring wizyjny tych miejsc.

Ratusz ma także w planach zamknięcie ul. Królewskiej dla ruchu pojazdów. Szczegóły pomysłu: Rzeka ludzi na przejściu dla pieszych przy Bramie Krakowskiej, a kierowcy tkwią w korku. Miasto znalazło rozwiązanie

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Ma to sens w przypadku, kiedy strażnicy miejscy, będą ścigać tych , którzy zostawiają swoje samochody na miejscach dla zaopatrzenia.
  Znam te realia zaopatrzenia na deptak i stary Rynek.
  Przyklad ul. Wroblewskiego:
  Koperta dla zaopatrzenia zajęta przez samochód prywatny – nie ma straży miejskiej!
  Wjeżdżamy z zaopatrzeniem – straż miejska zjawia się w przeciągu 10 minut (samochód stoi wzdłuż budynków, trwa rozładunek).

  Druga sprawa, dostawy realizowane na stary Rynek, po godzinie 10 jest możliwość stanąć na ul. Olejnej, oczywiście jak miejsce dla zaopatrzenia nie jest zajęte aktualnie.

  Panowie dostawcy współczuję dostaw w tym miejscu, przez najbliższy czas władza będzie chciała wykazać zasadność zmian, więc kontrole będą w tym miejscu nieuniknione.