Radni poparli pomysł wdrożenia miejskiego programu dofinansowania in vitro

in vitro
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Radni poparli pomysł wdrożenia miejskiego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, który pozwoli na dofinansowanie zabiegów in vitro z miejskiej kasy.

Miejscy radni podczas czwartkowej sesji Rady Miasta poparli pomysł opracowania i wdrożenia miejskiego programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Za wdrożeniem programu dofinansowania in vitro było 15 radnych (klub Żuka), 11 przeciw (PiS) i 3 wstrzymało się od głosu.

Petycję w sprawie utworzenia miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro dla par z Lublina złożyli przedstawiciele „Inicjatywy 100-lecia Głosu Polek Lubelszczyzna 2018”. Już teraz proces jest dofinansowany z budżetów takich miast jak: Warszawa, Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk, Częstochowa, Sosnowiec i Łódź. Czytaj więcej tutaj.

Nie wiadomo ile ratusz przeznaczy pieniędzy na program in vitro. Najpierw muszą zostać ustalone zasady programu, które będzie musiała zaakceptować Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Następnym krokiem będzie przygotowanie uchwały, którą będą musieli zaakceptować radni podczas sesji Rady Miasta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.