Puławy: Ukradli kable z placu budowy. Monitoring w autobusie zarejestrował podróż złodziei

Puławy: Ukradli kable z placu budowy. Monitoring w autobusie zarejestrował podróż złodziei - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
materiały policji

Policjanci ustalili sprawców kradzieży miedzianych kabli, które zniknęły z placu budowy. Okazali się nimi dwaj mężczyźni, którzy wcześniej wykonywali tam prace budowlane. Kable przewieźli autobusem komunikacji miejskiej na drugi koniec Puław.

Ze zgłoszenia kradzieży wynikało, że sprawcy z ul. Lubelskiej skradli ponad 50 kg miedzianych kabli, które pochodziły z demontażu na placu budowy. Policjanci ustalili, że sprawcami mogą być dwaj mężczyźni w wieku 42 i 50 lat, którzy wcześniej znani byli policjantom z podobnych kradzieży.

Okazało się, że po kradzieży z łupem przejechali autobusem komunikacji miejskiej na drugi koniec Puław, aby przygotować kable do sprzedaży. Fakt ten utrwaliła kamera monitoringu. Dzisiaj rano zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Przyznali, że po kradzieży sprzedali kable w punkcie skupu metali kolorowych, a pieniądze przeznaczyli na alkohol. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.