Puławy. Eksplozja gazu zmieniła dom w gruzowisko. Nie żyje małżeństwo

wybuch gazu pulawy dom krotka przed po
Dom przy ul. Krótkiej w Puławach

Potężny wybuch gazu zmienił dom w gruzowisko! W kilka chwil stracili nie tylko dorobek życia, ale także życie. Spod gruzów wyciągnięto zwłoki małżeństwa.

Do potężnej eksplozji jednorodzinnego domu w Puławach przy ul. Krótkiej doszło w piątek, 18 grudnia. Około godz. 5.40 całą okolicą wstrząsnął wybuch, który był słyszany nawet kilka kilometrów dalej. Runął jednorodzinny, piętrowy dom, a pod gruzami zostały uwięzione trzy osoby.

Do akcji ratunkowej w Puławach zostało skierowanych ponad 100 strażaków oraz z Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych z Warszawy i Chełma. Służby ratownicze wydobyły z ruin domu 39-letnią kobietę, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Lublinie. Następnie spod gruzów wydobyto 69-latkę i jej 75-letniego męża. Oboje już nie żyli.

Dokładna przyczyna wybuchu gazu w domu nie jest jeszcze znana. Uszkodzeniu uległo także kilka domów na sąsiednich posesjach. Na miejscu w dalszym ciągu trwają czynności. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą oględziny, przesłuchują świadków, ustalają okoliczności i przyczyny tego co się wydarzyło.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka uruchomi z rezerwy środki w kwocie 24 tys. zł na wsparcie bezpośrednio i pośrednio poszkodowanych. Czterem rodzinom zapewniono pomoc w wysokości po 6 tys. zł. Środki te zostaną przekazane rodzinom za pośrednictwem miasta Puławy.

W związku z dzisiejszym wybuchem gazu przy ulicy Krótkiej w Puławach, uruchomiona została linia informacyjna dla poszkodowanych pod numerem 81 458 61 46. Ruszyła także zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych rodzin. Czytaj więcej…

Wybuch gazu w domu przy ul. Krótkiej w Puławach | fot. KPP Puławy
Wybuch gazu w domu jednorodzinnym przy ul. Krótkiej w Puławach | fot. Miasto Puławy
Wybuch gazu w domu jednorodzinnym przy ul. Krótkiej w Puławach | fot. Miasto Puławy
Wybuch gazu w domu jednorodzinnym przy ul. Krótkiej w Puławach | fot. Miasto Puławy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.