Psy zagryzły 48-latka, który jechał na rowerze. Jedno zwierzę zostało odstrzelone, drugie uciekło

pies zły wściekłość agresywny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tragedia w gminie Jeziorzany. Dwa duże psy zaatakowały 48-letniego rowerzystę. Mężczyzna nie przeżył. Jeden z czworonogów został odstrzelony przez policjantów. Drugi został postrzelony i uciekł.

Rowerzysta zagryziony przez psy

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (23.07) w gminie Jeziorzany, powiat lubartowski. Przy drodze gruntowej ujawniono zwłoki 48-latka, który miał ślady po wielu ugryzieniach. Ze względu na to, że przy ciele mężczyzny były również ślady łap, policjanci z prokuratorem podejrzewali, że doszło do pogryzienia przez psy.

Z ustaleń policji wynika, że psy zaatakowały mężczyznę, gdy jechał na rowerze. Najprawdopodobniej były to owczarki belgijskie.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli agresywne czworonogi na jednej z posesji. Podjęto próbę ich uśpienia, a potem zadecydowano o ich odstrzale. Jeden został odstrzelony przez funkcjonariusza na miejscu, a drugi został postrzelony, po czym uciekł z miejsca. Trwa ustalanie właściciela psów.

Aktualizacja: Zatrzymano właściciela psów, które zagryzły 48-latka. Tłumaczył, że psy kilka dni wcześniej uciekły mu z posesji

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Sekcja zwłok 48-latka zaplanowana jest na środę. Przeprowadzona ma zostać również sekcja zwłok zastrzelonego psa. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.