Zatrzymano właściciela psów, które zagryzły 48-latka. Tłumaczył, że psy kilka dni wcześniej uciekły mu z posesji

policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Właściciel psów, które zagryzły 48-latka w gminie Jeziorzany, został zatrzymany. Prokuratura przedstawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla 62-latka.

Zatrzymano właściciela agresywnych psów

Poszukiwania właściciela dwóch agresywnych psów rozpoczęły się w sobotę (23.07) zaraz po odnalezieniu ciała 48-latka we wsi Skarbiciesz w gminie Jeziorzany. O sprawie pisaliśmy tu: Psy zagryzły 48-latka, który jechał na rowerze. Jedno zwierzę zostało odstrzelone, drugie uciekło

Śledczy na początku tego tygodnia zatrzymali właściciela psów. 62-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Mężczyzna złożył krótkie wyjaśniania. Poinformował, że kilka dni wcześniej psy uciekły mu z posesji, próbował je znaleźć, ale mu się nie udało.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 62-latka, lecz sąd nie zgodził się na areszt. Sąd nie zastosował też wobec zatrzymanego żadnych środków zapobiegawczych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.