Przyszli do kościoła po dary żywnościowe. Ukradli z plebanii blisko 4 tys. zł

portfel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zarzuty kradzieży pieniędzy z jednej z parafii w Zamościu usłyszeli dwaj mężczyźni i kobieta, którzy w Wielką Sobotę przyszli po dary żywnościowe i ukradli z plebanii blisko 4 tys. zł.

O kradzieży pieniędzy z terenu jednej z parafii rzymskokatolickich na terenie Zamościa dyżurny policji został poinformowany w sobotnie popołudnie. Do kradzieży doszło pod nieobecność proboszcza.

Do kościoła przyszły trzy osoby pod pretekstem odebrania od proboszcza darów żywnościowych. Potrzebujący otrzymali paczkę. Z uwagi na swoją nietrzeźwość, szybko jednak zostali poproszeni o opuszczenie kościoła” – relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z komendy policji w Zamościu.

Kiedy proboszcz wrócił na plebanię, zauważył, że w portfelu brakuje należących do parafii pieniędzy. Łupem złodziei padło w sumie blisko 4 tys. zł.

Niespełna godzinę po zgłoszeniu policjanci zatrzymali jednego ze złodziei. Okazał się nim być 34-letni mieszkaniec Zamościa. W czasie zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Mundurowi ustalili również, że pozostali sprawcy bezpośrednio po kradzieży wyjechali z Zamościa i pojechali się do Biłgoraja. Jeszcze tego samego dnia biłgorajscy policjanci zatrzymali ich na terenie miasta. To 35-latek oraz jego 36-letnia znajoma z powiatu biłgorajskiego.

Policjanci odzyskali skradzione pieniądze, którymi sprawcy kradzieży podzielili się między sobą. Cała trójka usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.