Przyjdź na pl. Litewski i nagraj życzenia dla przyszłych pokoleń

Lublin plac Litewski
Zdjęcie ilustracyjne

W dniach 20-21 października w namiocie na placu Litewskim każdy może nagrać życzenia dla przyszłych mieszkańców. Trafią one do kapsuły czasu, która zostanie zakopana w miejscu po Baobabie.

 

W poniedziałek (23 października) w miejscu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu rósł słynny Baobab zostanie nasadzony jego następca. Będzie to drzewo tego samego gatunku – topoli czarnej. Oprócz drzewa, w tym miejscu znajdzie się jeszcze jedna rzecz.

 

Mowa tu o kapsule czasu, która zostanie zakopana głęboko pod ziemią. Znajdą się w niej m.in. dokumenty miasta, gazety, pamiątki oraz życzenia od obecnych mieszkańców.

 

Chcielibyście zostawić po sobie pamiątkę? Nic prostszego! Wystarczy w dniach 20-21 października pojawić się na placu Litewskim. Tam znajduje się specjalny namiot, w którym możecie nagrać 30-sekundowe życzenia dla miasta i przyszłych pokoleń. Zostaną one następnie do specjalnego nośnika, który ma przetrwać wiele lat.

 

W piątek nagrania rozpoczęły się o godz. 12 i potrwają do godz. 16, natomiast w sobotę życzenia można składać w godz. 10-16.

 

Przy drzewie pojawi się tablica z informacją o zakopanej kapsule czasu oraz wskazówką, by nie wydobywać jej przed 2117 rokiem.

 

Czytaj także: Przygotowują ziemię pod nasadzenie nowego drzewa na pl. Litewskim

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.