Przygotowują ziemię pod nasadzenie nowego drzewa na pl. Litewskim

przygotowanie terenu pod nasadzenie litewski

W poniedziałek w miejscu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu znajdował się baobab pojawiło się ogrodzenie. Trwają przygotowania podłoża do nasadzenia nowego drzewa.

 

Wojewódzki Konserwator Zabytków wskazał podczas wycinki Baobabu konieczność wykonania nasadzenia drzewa tego samego gatunku, tj. topoli czarnej. Miasto zakupiło już takie drzewko od Polsko-Niemieckiej szkółki drzewiarskiej FISCHER za kwotę 9 500 złotych. O tym pisaliśmy tutaj.

 

Jednak przed nasadzeniem sadzonki ziemię trzeba odpowiednio przygotować. W poniedziałek w miejscu, gdzie po wycięciu boababu nie było nic, pojawił się metalowy płot. Ruszyły przygotowania podłoża.

 

– Trwają prace usuwania korzeni na terenie o szerokości 4m i głębokości 1,5 m, przeprowadzane są także prace związane z oczyszczaniem gleby, m.in. wymiana gruntu oraz odgrzybianie miejsca do powtórnego nasadzenia drzewa – informuje Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

Nasadzenie drzewka zaplanowano na najbliższy poniedziałek (23 października) na godzinę 13.00. W wydarzeniu uczestniczyć będzie Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.