Miasto kupiło sadzonkę za prawie 10 tys. zł. Posadzą ją w miejsce wyciętego Baobabu

plac litewski sadzonka

Wiemy już, kto dostarczy do Lublina sadzonkę topoli czarnej, która zostanie posadzona w miejsce wyciętego Baobabu. Koszt zakupu sadzonki wyniesie prawie 10 tys. zł.

 

Wojewódzki Konserwator Zabytków wskazał podczas wycinki Baobabu konieczność wykonania nasadzenia drzewa tego samego gatunku, tj. topoli czarnej o minimalnym obwodzie pnia 20 cm. Miasto znalazło już drzewko i firmę, która się podejmie tego nasadzenia.

 

– Została już podpisana umowa z wykonawcą tego zadania. Topola czarna o obwodzie 35-40 cm przyjedzie do Lublina na dwa dni przed planowanym nasadzeniem i pochodzić będzie z Polski, zostanie dostarczona przez Polsko-Niemiecką szkółkę drzewiarską FISCHER – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

Przed nasadzeniem sadzonki ziemię trzeba odpowiednio przygotować. – Usunięcie korzeni przed planowanym nasadzeniem będzie obejmowało teren szerokości 4m i głębokość 1,5 m, przeprowadzone zostanie także odgrzybienie podłoża – wyjaśnia Mazurek-Podleśna.

 

Drzewo będzie objęte roczną gwarancją i roczną pielęgnacją, która będzie prowadzona przez wykonawce prac. Koszt zakupu tej sadzonki to 9,5 tys zł, z czego jest w 50% dofinansowywany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.