Przygotowania do uruchomienia fontann na Placu Litewskim. Co z pokazami multimedialnymi?

IMG 20190402 113013
Fontanny na pl. Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Na Placu Litewskim są prowadzone przygotowania do uruchomienia fontann. Prace mają zakończyć się do weekendu. Co z pokazami multimedialnymi?

W poniedziałek rozpoczęły się prace techniczne przygotowujące zespół fontann na Placu Litewskim do nowego sezonu. Zgodnie z obowiązującą umową fontanny powinny być już uruchomione od pierwszych dni kwietnia, lecz w związku z epidemią i ten termin został opóźniony o prawie miesiąc.

Dlaczego ratusz zdecydował się na uruchomienie fontann? – „Zmiana niektórych zasad bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom na korzystanie z lasów, parków oraz innych terenów zielonych. Tym samym dopuszcza również korzystanie w celach rekreacyjnych z przestrzeni Placu Litewskiego z wyłączeniem infrastruktury placów zabaw” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Fontanny powinny zacząć działać od najbliższego weekendu 25-26 kwietnia.

„W celu zmniejszenia ryzyka zakażenia na Placu Litewskim została przeprowadzona gruntowna dezynfekcja powierzchni chodników, ławek i parkletów, mieszkańców zaś obowiązują ograniczenia i nakazy m.in. dystansowania się i zakrywania nosa i ust” – dodaje Głazik.

Multimedialna fontanna na Placu Litewskim przez ostatnie lata inaugurowała sezon pokazów w długi majowy weekend. Czy tak będzie i w tym roku? – „Jeśli chodzi o pokazy multimedialne, to obecnie obowiązujący zakaz zgromadzeń i pozostałe obostrzenia uniemożliwiają ich organizację z udziałem publiczności” – tłumaczy Głazik.

W międzyczasie ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się fontannami na Placu Litewskim przez najbliższe trzy lata, do połowy czerwca 2023. Do zadań firmy będzie należeć m.in. zapewnienie ciągłości pracy fontann, dbanie o czystość wody oraz obsługa pokazów multimedialnych.

AKTUALIZACJA: Miejskie fontanny na pl. Litewskim w Lublinie nie zostaną uruchomione

Czytaj także: „Legenda o Czarciej Łapie” – nowy pokaz na fontannie multimedialnej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.