„Legenda o Czarciej Łapie” – nowy pokaz na fontannie multimedialnej

0007
Pokaz "Anioły Lubelskie" na fontannie multimedialnej | fot. Centrum Kultury w Lublinie

W czerwcu na placu Litewskim lublinianie zobaczą nowy pokaz fontanny multimedialnej. Miasto właśnie wykonawcę, któremu zapłaci 150 tys. zł za przygotowanie animacji.

W połowie lutego Urząd Miasta Lublin ogłosił, że szuka firmy, która przygotuje w oparciu o przygotowany scenariusz pokaz na fontannie multimedialnej pt. „Legenda o Czarciej Łapie” inspirowany legendą, której konsekwencje można zaobserwować obecnie. Jest to tak zwany odcisk „czarciej łapy” na stole sędziowskim Trybunału Koronnego w Lublinie.

Na początku marca urzędnicy poinformowali o udzieleniu zamówienia firmie Watersystem, która zajmuje się obsługą fontanny i ma już w swoim portfolio przygotowany jeden pokaz, który swoją premierę miał w ubiegłym roku na fontannie multimedialnej w Lublinie. Chodzi o pokaz pt. „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”.

Firma Watersystem będzie miała za wyprodukowanie 9-minutowego pokazu na nowo pod względem technicznym i zaprogramowanie ruchu wody, laserów, świateł, muzyki i innych efektów, a także ich synchronizacja w taki sposób, aby całość tworzyła spójną projekcję multimedialną.

Zgodnie z umową pokaz „Legenda o Czarciej Łapie” powinien zostać przygotowany do końca maja. Premiera pokazu ma się odbyć nie wcześniej niż w czerwcu. Pokaz będzie wyświetlany przynajmniej raz w tygodniu (w weekend). Czas trwania multimedialnego widowiska artystycznego szacuje się na 9 minut.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.