Miejskie fontanny na pl. Litewskim w Lublinie nie zostaną uruchomione

DSC03048
Fontanna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Zaplanowane na ten weekend uruchomienie fontann na Placu Litewskim zostało odwołane. Taka decyzja została podjęta po piśmie nadesłanym przez sanepid do urzędników z ratusza.

Jeszcze w ubiegły piątek Urząd Miasta Lublin na swoim profilu na Facebooku poinformował, że w weekend 25-26 kwietnia zostaną uruchomione fontanny, o czym pisaliśmy tutaj – Przygotowania do uruchomienia fontann na Placu Litewskim. Co z pokazami multimedialnymi?

Zmiana planów

W piątek urzędnicy z lubelskiego ratusza otrzymali pismo od Głównego Inspektora Sanitarnego, który zwraca uwagę, iż występujący przy fontannach areozol wodno-powietrzny może być nośnikiem drobnoustrojów, a w tym koronowirusa.

Dlatego GIS zaleca na czas trwania epidemii COVID-19 wyłączenie wszelkich fontann i ulicznych instalacji wodnych. W trosce o dobro i zdrowie mieszkańców ratusz podjął decyzję o zastosowaniu się do tych zaleceń.

„Fontanny główna i linearne na placu Litewskim nie będą uruchomione w najbliższym czasie. Postępujemy zgodnie ze stanowiskiem Głównego Inspektora Sanitarnego, który zalecił, by nie uruchamiać fontann i ulicznych instalacji wodnych” – informuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.