Przybywa milionerów w woj. lubelskim. Rekordzista zarobił ponad 34 mln zł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W województwie lubelskim mamy 730 osób, które w 2017 r. zarobiły ponad milion złotych. To ponad 25% więcej niż rok wcześniej. Znamy dane z zeznań podatkowych za rok 2017.

„Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy” – mawiała Marilyn Monroe. O prawdziwości jej słów może przekonać się coraz więcej osób w Lubelskiem. Jak wynika z danych Izby Skarbowej, liczba milionerów w naszym województwie wzrosła o ponad 25 proc.

Z zeznań podatkowych złożonych przez mieszkańców Lubelszczyzny w 2017 roku wynika, że aż 730 osób zakończyło rok z zarobkami powyżej 1 mln złotych, gdzie w roku 2016 było ich 583.

Gdzie mieszkają milionerzy w woj. lubelskim?

– Dochodem powyżej miliona złotych może się pochwalić 730 mieszkańców województwa lubelskiego. To prawie 150 osób więcej niż rok wcześniej – mówi Leszek Bielecki, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Najwięcej milionerów, bo aż 297 mieszka w Lublinie. Obsługują ich trzy urzędy skarbowe z Lublina – Pierwszy, Drugi i Trzeci Urząd Skarbowy w Lublinie. Zasięg terytorialny ich działania obejmuje miasto Lublin i powiat lubelski.

W regionie najwięcej milionerów obsługują urzędy skarbowe w Łukowie (70), Białej Podlaskiej (47) i Zamościu (43).

– Największą grupę wśród milionerów stanowią przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą opodatkowaną 19% podatkiem liniowym i składają PIT-36L. Jest to liczba 593 osób – dodaje Leszek Bielecki.

Rekordowy dochód zawarto w zeznaniu PIT-36L, czyli z działalności gospodarczej lub z działów specjalnych produkcji rolnej. Było to ponad 34 mln złotych.

– Największy podatek do zapłaty wynosił blisko 1 750 000 zł i również dotyczył PIT-36L – podsumował Leszek Bielecki.

Przeczytaj także: Wpłatomat będzie mógł zatrzymać twoje pieniądzeWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.