Przelała na konto 27-latka pieniądze. Myślała, że rozmawia z pracownikiem banku

Policjanci zatrzymali 27-latka za udział w oszustwie "na pracownika banku"
Policjanci zatrzymali 27-latka za udział w oszustwie na "pracownika banku" | fot. KMP Lublin

Policjanci udowodnili 27-letniemu obywatelowi Ukrainy udział w oszustwie metodą na „pracownika banku”. Pokrzywdzona 47-latka z Lublina straciła blisko 40 tysiące złotych.

27-latek podał się za pracownika banku

Do oszustwa doszło w sierpniu ubiegłego roku. Do 47-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik banku, w którym kobieta ma konto. W trakcie rozmowy przekonali 47-latkę, że jej oszczędności na rachunkach bankowych mogą być zagrożone.

Kobieta, wierząc w przedstawioną historię, wypłaciła w bankomatach pieniądze, a następnie przelała je na wskazany przez mężczyznę rachunek bankowy. Łupem sprawcy padło blisko 40 tys. złotych. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zgłosiła ten fakt na policję.

27-latek został ustalony przez policjantów zajmujących się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie. Do zatrzymania obywatela Ukrainy doszło w środę (09.02) we Wrocławiu. To właśnie na jego konto trafiły pieniądze od 47-latki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.