Przed nami wietrzny i deszczowy tydzień. Porywy wiatru do 100 km/h

wiatr
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Nad Polskę nadchodzi ochłodzenie, które przyniesie ze sobą opady deszczu oraz wiatr, którego porywy mogą sięgnąć nawet 100 km/h.

O tej porze roku wody północnego Atlantyku intensywnie parują, a właśnie para wodna stanowi swoiste paliwo dla układów niżowych, które zanim dotrą nad Europę, zaczynają się pogłębiać. Na ich drodze najpierw znajdują się Wyspy Brytyjskie, a później także kraje środkowej i północnej Europy.

W nadchodzącym tygodniu takich układów niskiego ciśnienia, niestety, nie będzie brakować. To oznacza dla nas tylko jedno, będzie wiać porywiście i to niemal codziennie. Najbliższe silne wiatry czekają nas we wtorek (23.10) po południu i wieczorem oraz przez całą środę i czwartek (24/25.10).

Wówczas spodziewamy się wędrówki niżu od strony Morza Norweskiego i Północnego przez Danię ku Bałtykowi. Porywy wiatru szczególnie niebezpieczne mogą być na północy kraju. Na terenie województwa lubelskiego porywy wiatru mogą dochodzić do 90 km/h.

Można powiedzieć, że w tym roku „babie lato” w naszym kraju bezpowrotnie minęło. Szczegółowa pogoda w najbliższych dniach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.