Projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie w finale prestiżowego konkursu

mat. pras. tremend1
Projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie | fot. pracownia Tremend

Projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie walczy o tytuł World Building of the Year 2019. Budowa samego dworca autobusowego ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie autorstwa pracowni Tremend z Warszawy, znalazł się na tzw. krótkiej liście obiektów i koncepcji z całego świata, które ubiegać się będą o tytuł World Building of the Year 2019.

Dworzec metropolitalny ma powstać w pobliżu obecnego dworca kolejowego PKP, na terenach, gdzie niegdyś funkcjonował dworzec południowy PKS, w sąsiedztwie Targów Lublin i Parku Ludowego. Nowy dworzec autobusowy ma zastąpić ten, który aktualnie funkcjonuje przy al. Tysiąclecia.

Centrum komunikacyjne, które powstanie w Lublinie, ma ożywić przeznaczoną do rewitalizacji dzielnicę i stać się miejscem spotkań, gdzie ludzie będą mogli spędzać wspólnie czas w atrakcyjnym otoczeniu z terenami zielonymi. Projekt to także odpowiedź na problemy związane z ochroną środowiska i życiem w mieście, takimi jak smog, zużycie wody i energii, hałas” – wyjaśnia Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy budynku Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego wraz z placem manewrowym, zadaszonymi peronami oraz zagospodarowaniem pobliskiego terenu. Prace nad nowym dworcem rozpoczną się w przyszłym roku, a budynek ma być gotowy do 2022 roku.


Czytaj więcej o tej inwestycji: Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy [WIZUALIZACJE]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.