Ważny temat? Prześlij newsa!

Profesor Katarzyna Falkowicz z Politechniki Lubelskiej wyróżniona prestiżowym stypendium Bekker NAWA

Spotted Lublin

Profesor Katarzyna Falkowicz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej dołączyła do elitarnego grona 100 naukowców, którzy otrzymali prestiżowe stypendium z programu Bekker NAWA w edycji 2024. W tegorocznej edycji złożono aż 365 wniosków, a laureaci będą realizować swoje projekty badawcze w 23 krajach na całym świecie. Największym zainteresowaniem cieszyły się ośrodki w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, […]

Profesor Katarzyna Falkowicz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej

Profesor Katarzyna Falkowicz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej | Fot. Materiały prasowe

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Profesor Katarzyna Falkowicz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej dołączyła do elitarnego grona 100 naukowców, którzy otrzymali prestiżowe stypendium z programu Bekker NAWA w edycji 2024. W tegorocznej edycji złożono aż 365 wniosków, a laureaci będą realizować swoje projekty badawcze w 23 krajach na całym świecie. Największym zainteresowaniem cieszyły się ośrodki w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech.

Czym jest program Bekker NAWA?

Program Bekker NAWA to inicjatywa wspierająca mobilność naukowców, umożliwiająca im rozwój w prestiżowych ośrodkach badawczych i akademickich. W tegorocznej edycji największą grupę beneficjentów stanowili badacze z dziedzin nauk przyrodniczych, społecznych oraz inżynieryjnych i technicznych.

Badania w Singapore Institute of Technology

Profesor Katarzyna Falkowicz przez trzy miesiące będzie prowadzić badania w Singapore Institute of Technology (SIT). Decyzja o wyborze tego ośrodka była związana z jego zaawansowanym zapleczem badawczym oraz współpracą z doświadczonym opiekunem merytorycznym, specjalistą w dziedzinie analizy kompozytów.

Celem badań jest:

„Moim zadaniem jest opracowanie algorytmu, który pozwoli dokładnie zrozumieć zachowanie tych materiałów w różnych warunkach. Badania te mogą przyczynić się do opracowania nowych technologii w produkcji materiałów o szerokim zastosowaniu w przemyśle i inżynierii” – mówi profesor Falkowicz.

Znaczenie badań dla nauki i przemysłu

Profesor Falkowicz od lat zajmuje się badaniami nad statecznością i wytrzymałością cienkościennych struktur kompozytowych. Jej prace mają kluczowe znaczenie dla rozwoju mechaniki oraz innowacyjności projektów realizowanych na Politechnice Lubelskiej. Wyniki jej badań:

Czy uważasz, że międzynarodowa współpraca naukowa to klucz do innowacji? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check