Problem z rozsypującym się mostem na ul. Żeglarskiej. Oferty na nowy przekraczają budżet

Test wytrzymałości mostu w ciągu ulicy Żeglarskiej
Test wytrzymałości mostu w ciągu ulicy Żeglarskiej | fot. Miasto Lublin

Sześć ofert złożono na budowę nowego mostu na ul. Żeglarskiej w Lublinie. Każda przekracza planowany budżet inwestycji – najtańsza ponad dwukrotnie, a najdroższa ponad trzykrotnie.

Oferty na nowy most przekraczają planowany budżet

Sześć firm zgłosiło się do przetargu budowy nowego mostu na ul. Żeglarskiej w Lublinie. Oferty zaczynają się od 36,6 mln zł i kończą na 53,9 mln zł. Miasto oszacowało, że na inwestycję wyda 16,2 mln zł. Teraz urzędnicy przeanalizują złożone oferty. Następnie podejmą decyzję, czy dołożą brakującą kwotę do najtańszej oferty, czy też unieważnią przetarg i rozpiszą go ponownie.

Aktualny stan mostu na ul. Żeglarskiej kwalifikuje go do całkowitej przebudowy. Nowy most powstanie w miejscu obecnego i będzie większy. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Korekcie podlegać będzie także przebieg ścieżki rowerowej biegnącej pod mostem. Regulacji ulegnie również koryto rzeki. Przebudowa obejmie ponadto odcinek ul. Żeglarskiej, od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.

🔴 Więcej o planowanej budowie: Tak ma wyglądać nowy most na ul. Żeglarskiej. Ma być gotowy do końca roku

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.