Prezydent Lublina będzie miał dużo wyższą pensję. Mowa o 75 proc. podwyżce

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk | archiwum prywatne Krzysztof Żuk

Lubelscy radni podnieśli w czwartek pensję prezydenta miasta. Krzysztof Żuk, który do tej pory otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 12 250 zł brutto, po podwyżce otrzyma 21 485 zł brutto.

Pensja prezydenta Lublina będzie wyższa o ponad 9 tys. zł

Pensja Krzysztofa Żuka wzrośnie z 12 tys. 250 zł brutto do 21 tys. 485 zł brutto. Wprowadzona podwyżka była możliwa dzięki sejmowej ustawie z września oraz rozporządzeniu Rady Ministrów z października dotyczących wynagradzania samorządowców.

Zgodnie z uchwałą, prezydent Lublina Krzysztof Żuk otrzymywać będzie wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10 770 zł (dotychczas było to 5 000 zł), dodatek funkcyjny 4 100 zł (było 2 500 zł) oraz dodatek specjalny, który jest stały i wynosi 30 proc. sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – dodatkowe 4 461 zł (było 3 750 zł). Prezydentowi miasta przysługuje również dodatek za wieloletnią pracę wynikający z przepisów prawa – 2 154 zł (było 1 000 zł).

Po zsumowaniu składników wynagrodzenia otrzyma ponad 21 tys. zł brutto (dotychczas przeszło 12 tys. zł brutto), czyli kwotę maksymalną, jaką przewiduje ustawodawca. Uchwała jest podejmowana w listopadzie, ale korekta wynagrodzeń będzie przeprowadzona od sierpnia.

Zobacz także: Płaca minimalna 2021. Ile wyniesie najniższa stawka godzinowa i minimalne wynagrodzenie?

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Za taką odpowiedzialność jaką ponosi prezydent dużego miasta to ta kwota wciąż jest smiesznie niska…

  2. Za te dziury w drogach i stan dróg do jakich doprowadził przez tyle lat powinien stanąć przed prokuraturą a on dostaje podwyższkę hahaha