Premier Mateusz Morawiecki „zaatakowany” na wiecu w Świdniku. Zatrzymano kilka osób

48711793392 9dfa0af59a b
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adam Guz / KPRM

Podczas piątkowej przemowy w Świdniku, Premier Mateusz Morawiecki stał się celem ataku ze strony kilku mężczyzn, którzy niespodziewanie wkroczyli na scenę. W wyniku interwencji Służby Ochrony Państwa (SOP), napastnicy zostali ujęci i wyprowadzeni przez funkcjonariuszy.

Doszło do incydentu podczas wystąpienia Premiera w Świdniku

Na początku wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w Świdniku, kilku mężczyzn reprezentujących organizację Extinction Rebellion niespodziewanie pojawiło się na scenie z banerem zawierającym logo grupy oraz hasłem: 'Ocieplanie to twoja rola. Służba Ochrony Państwa szybko interweniowała, usuwając intruzów ze sceny i przekazując ich w ręce policji.

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Aktualnie trwające konkursy w SpottedLublin.pl

– Tu ktoś przed chwilą próbował mnie zaatakować, ale dziękuję bardzo służbie za szybką, sprawną interwencję. Brawo dla naszych pracowników, funkcjonariuszy – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Świdniku.

Zatrzymano sprawców i postawiono im zarzuty

Dwóch mężczyzn 19 i 44-latek, którzy podczas wczorajszego spotkania Premiera RP w Świdniku wtargnęli na scenę, zostali ujęci i przekazani przez SOP Policji w Świdniku. Obydwaj zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i będą odpowiadać z tytułu popełnionego wykroczenia.

Policja po przeprowadzeniu niezbędnych czynności zwolniła ich do domów. Czyn, którego się dopuścili, zagrożony jest karą grzywny lub ograniczeniem wolności.

To cię zainteresuje:  Zobacz, co robić w Lublinie 22-24 Września

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zaatakowali? Czy rozstawili baner? Zakłócili wydarzenie? Jaki tu atak? Atak to był niestety w Gdańsku w 2019.