Pożar w zabytkowym pałacu w Werbkowicach. Straty oszacowano na 150 tys. zł (zdjęcia)

Oficyna wschodnia Werbkowice

W środę ok godz. 02.20 w Werbkowicach przy ul. Parkowej doszło do dużego pożaru zabytkowego pałacu. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było podpalenie nieużytkowanego pomieszczenia w oficynie.

Oficyna w większości była nieużytkowana z wyłączeniem jednego mieszkania. Pożar strawił dach na całym budynku oraz większość stropu. W wyniku działań obronnych strażaków ogień nie przedostał się do wnętrza mieszkania oraz nie rozprzestrzenił się na znajdujący się obok również zabytkowy pałac.

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było podpalenie nieużytkowanego pomieszczenia w oficynie. Wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajmuje się Policja.

Pożar przez drewniany strop przedostał się na strych i objął całą powierzchnię dachu. O pożarze powiadomiono Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków delegatura w Zamościu. Spaleniu uległ cały dach oraz częściowo drewniany strop. Straty wstępnie oszacowano na 150 tys. zł.

Działania gaśnicze trwały ponad 4 godziny, w których brało udział 28 strażaków.

Zdjęcia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.