Pożar w piwnicy bloku wielorodzinnego. Strażacy ewakuowali część mieszkańców

wóz strażacki z drabiną
Wóz strażacki z drabiną | fot. Dominik Wąsik

We wtorek strażacy interweniowali do pożaru piwnicy bloku wielorodzinnego przy ul. Skrzetuskiego w Lublinie. Całkowitemu spaleniu uległ jeden z boksów. Ewakuowano część mieszkańców.

Pożar w bloku

Do pożaru doszło we wtorek (20.12). Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w bloku wielorodzinnym przy ul. Skrzetuskiego. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, policja, zespół ratownictwa medycznego, oraz pogotowie gazowe i energetyczne.

Działania pierwszych przybyłych zastępów polegały na wprowadzeniu linii gaśniczej do zadymionej piwnicy. Równocześnie prowadzono ewakuację mieszkańców z zagrożonych mieszkań z trzech klatek schodowych. Łącznie ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców bloku.

W wyniku sprawnie przeprowadzonych działań nikt z mieszkańców nie doznał obrażeń. Po zlokalizowaniu pożaru prowadzono oddymianie zarówno w piwnicy, jak i na klatkach schodowych. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ jeden z boksów w piwnicy.

Obecnie strażacy sprawdzają mieszkania pod kątem tlenu węgla. Po przewietrzeniu i stwierdzeniu braku występowania substancji trujących domownicy wrócą do lokali. Na ten moment nie jest znana przyczyna pożaru ani koszt powstałych strat.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.