Pożar w kamienicy na Starym Mieście. Trwa zbiórka dla poszkodowanych

W kamienicy przy ul. Rybnej 7 doszło do pożaru | fot. Dominik Wąsik

Do pożaru doszło w niedzielę na Starym Mieście w Lublinie. W kamienicy przy ul. Rybnej 7 wybuchła butla z gazem. Dwie osoby zostały ranne.

W kamienicy przy ul. Rybnej 7, w niedzielę o godz. 3.54 wybuchł pożar. Ogień pojawił się w mieszkaniu na 2 piętrze kamienicy na Starym Mieście. Z budynku ewakuowanych zostało dziewięć osób, z czego dwie z poparzeniami zostały przetransportowane do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej.

– Według wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru był wybuch butli gazowej, z której ulatniał się gaz w jednym z mieszkań – informuje Andrzej Szacoń, rzecznik Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

W akcji gaśniczej brało udział 6 zastępów, 20 strażaków. Ewakuowani mieszkańcy nie wrócili do swoich mieszkań, ponieważ te zostały zalane w trakcje akcji gaśniczej. Miasto zapewniło im lokale zastępcze.

Zniszczeniu uległy dwa mieszkania na 2 piętrze – nie nadają się do zamieszkania. Rodzina, która w jednym z nich mieszkała straciła cały dorobek życia: ubrania, wszelkie dokumenty, pamiątki, a co najważniejsze dach nad głową.

Potrzebna pomoc

– Miała być to ich pierwsza noc w nowym mieszkaniu. Nierozpakowane pudełka, ubrania, dokumenty oraz rzeczy potrzebne do życia. Pożar zabrał im wszystko. W związku z tym nieszczęśliwym wydarzeniem, prosimy o pomoc każdego, kto może przekazać choć jeden grosz. Pomóżmy rodzinie zacząć wszystko od nowa – pisze na naszej redakcji czytelniczka Wiktoria.

Na tą chwilę zbiórka odbywa się poprzez pomoc finansową, ponieważ rodzina czeka na lokal od miasta. Pieniążki można wpłacać za pomocą utworzonej zbiórki w serwisie pomagam.pl – linkWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.