Pożar w kamienicy na Starym Mieście. Jedna ofiara śmiertelna

fot. garnek.pl

64-letni mężczyzna ofiarą pożaru w kamienicy przy ul. Noworybnej 3 na Starym Mieście w Lublinie.

Do zdarzenia doszło około godz. 4:20, kiedy to lubelska straż pożarna dostała informację o pożarze w kamienicy znajdującej się przy ul. Noworybnej 3. Ogień zauważył jeden z mieszkańców, który ostrzegł innych mieszkańców budynku.

W sumie zostało ewakuowanych 16 mieszkańców. W środku mieszkania, gdzie doszło do zaprószenia ognia, strażacy znaleźli ciało 64-letniego mężczyzny. Mieszkanie spłonęło doszczętnie.

W akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe i energetyczne. Straty wyceniono wstępnie na 200 tys. zł. Strażacy informują, że uratowano mienie warte blisko 2 mln złotych.

Aktualny stan mieszkania nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkańcy zostaną na czas szacowania strat i stanu budynku przeniesieni do tymczasowych mieszkań.

(fot. garnek)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.