Pożar na Górkach Czechowskich w Lublinie. Ktoś podpalił suche trawy

Pożar traw na Górkach Czechowskich w Lublinie | fot. czytelnik Dominik

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem suchych traw na terenie Górek Czechowskich. Nad szybko rozprzestrzeniającym się ogniem trudno było zapanować.

We wtorek strażacy interweniowali dwukrotnie do pożaru traw na terenie Lublina. Pierwszą informację o pożarze traw otrzymali o godz. 15.32. Przy ul. Poligonowej płonęły trawy na terenie Górek Czechowskich. W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej, w tym 28 strażaków.

Gaszenie traw w większości odbywało się ręcznie przy pomocy tłumic, ale gdzie była tylko możliwość wykorzystano armatki wodne. Strażacy z ogniem walczyli blisko 2 godziny. Ogień strawił około 8 hektarowy teren.

Druga interwencja miała miejsce przy ul. Mełgiewskiej. W tym przypadku również doszło do podpalenia traw przez nieznaną osobę. Na miejsce interweniowały dwa zastępy straży pożarnej.

Wypalanie traw jest nielegalne i grozi mandatem do kwoty 5 tysięcy złotych, a nawet karą pozbawienia wolności. Strażacy apelują o rozwagę.

Pożar traw na Górkach Czechowskich w Lublinie | fot. czytelnik Dawid
Pożar traw na Górkach Czechowskich w Lublinie | fot. czytelnik Dominik

Masz zdjęcie lub nagranie z tego zdarzenia? Prześlij nam na adres [email protected]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.