Pożar kurnika niedaleko Świdnika widoczny z kilku kilometrów. Na miejscu 12 zastępów straży pożarnej

Pożar kurnika w miejscowości Wierzchowiska Pierwsz
Pożar kurnika w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze | fot. czytelnik Kuba

Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem kurnika, do którego doszło w sobotni poranek w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze. Dym widoczny był z kilku kilometrów.

Pożar kurnika w Wierzchowiskach

Do pożaru doszło w sobotę (29.10) około godz. 6.40 w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze, w powiecie świdnickim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze kurnika. Na miejsce zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej.

„Doszło do pożaru jednego z kurników na terenie gospodarstwa w Wierzchowiskach Pierwszych. Wewnątrz budynku nie znajdowały się zwierzęta. Obyło się również bez osób poszkodowanych” – przekazał mł. bryg. Paweł Dańko, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Świdniku.

Zawalił się dach

Jak dodał strażak, częściowemu spaleniu (1/3) uległ dach kurnika, który zawalił się. Wiadomo, że w budynku obecnie trwały prace zmierzające do zmiany przeznaczenia budynku. Na części dachu, na którym wybuchł pożar, znajdowały się panele fotowoltaiczne.

Sytuacja z pożarem budynku jest już opanowana przez strażaków. Trwa rozbiórka elementów i dogaszanie żarzących się elementów konstrukcji. Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.