Pożar drewnianego domu na ul. Jagiellońskiej w Kraśniku. W budynek uderzył piorun (zdjęcia, wideo)

18623510 1305455539562429 8830597694049139971 o

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 23:00 przy ul. Jagiellońskiej w Kraśniku. Mimo interwencji strażaków, budynek spłonął doszczętnie.

 

Nocne wyładowania atmosferyczne okazały się fatalne w skutkach. Jednym z przypadków jest wtorkowy pożar drewnianego domu w Kraśniku przy ul. Jagiellońskiej. Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali około godz. 23. Na miejsce udało się sześć jednostek ratowniczych: JRG PSP Kraśnik, Miejskiej OSP Kraśnik, OSP KSRG Wilkołaz oraz OSP KSRG Urzędów.

 

Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu oraz na rozbiórce zagrażających zawaleniem konstrukcji. Akcja ratownicza prowadzona była do późnych godzin nocnych. Nikt nie został poszkodowany, odnotowano jedynie straty materialne.

 

Jak się okazało, przyczyną pożaru było wyładowanie atmosferyczne. W krótkim czasie ogień rozprzestrzenił się na sąsiednie zabudowania. Łuna oraz słup dymu widoczne były nawet z odległych części miasta.

 

Nikt nie został poszkodowany, odnotowano jedynie straty materialne.

 

Zdjęcia | fot. Kraśnickie Ratownictwo, czytelnik Sebastian

Wideo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.