Powiadomił służby ratunkowe o wypadku, którego nie było. Za głupi żart odpowie przed sądem

Powiadomił służby ratunkowe o wypadku, którego nie było. Za głupi żart odpowie przed sądem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Kara więzienia lub pokrycia kosztów wyjazdu służb grozi 18-letniemu żartownisiowi, który powiadomił służby ratunkowe o wypadku, którego jak się okazało nie było.

W czwartek z centrum powiadamiania ratunkowego dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku otrzymał informację, że w okolicach szkoły w miejscowości Sulów koło Kraśnika doszło do wypadku samochodowego.

Natychmiast we wskazane miejsce pojechali policjanci oraz pozostałe służby ratunkowe. W rejonie szkoły nie było jednak nikogo kto by ucierpiał, ponadto nie było widać żadnego wypadku.

Mundurowi błyskawicznie ustalili dane zgłaszającego i udali się do miejsca jego zamieszkania. W mieszkaniu zastali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 23 lat. Początkowo 18-latek próbował przekonywać funkcjonariuszy, że telefonu nie posiada i przekazał go koledze z województwa podkarpackiego.

Funkcjonariusze nie uwierzyli w te zapewnienia a ich czujność sprawiła, że dostrzegli ukryty w niewielkim otworze podmurówki mieszkania telefon komórkowy. Nastolatek w dalszym ciągu upierał się, że nie wie co to za telefon i do kogo należy.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że to właśnie z tego telefonu zostało wykonane połączenie na numer alarmowy. Młody mężczyzna widząc taki przebieg wydarzeń przyznał się ostatecznie, że rzeczywiście zgłosił na numer alarmowy 112 wypadek którego nie było, określił to mianem „głupiego żartu.”

Teraz 18-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. W tym przypadku sąd może zdecydować również o orzeczeniu nawiązki do wysokości 1000 zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.