Potrącił 15-latkę na przejściu. 20-latek był pod wpływem środków odurzających

Potrącenie 15-latki na przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego w Lublinie
Potrącenie 15-latki na przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego w Lublinie | fot. KMP Lublin

W piątek na przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego doszło do potrącenia pieszej przez kierującego seatem, który znajdował się pod wpływem środków. Nastolatka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Kierowca Bolt pod wpływem środków odurzających

Do zdarzenia doszło w piątek (24.09) około godz. 7.30 na al. Piłsudskiego w Lublinie. Z ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem jadąc al. Piłsudskiego od centrum w kierunku Placu Bychawskiego zatrzymał się na prawym pasie, żeby udzielić pierwszeństwa nastolatce, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

Jadący w tym samym kierunku lewym pasem kierowca seata – Bolt – zamiast zatrzymać się przed przejściem, wjechał na nie i uderzył w pieszą, która zbliżała się już do osi jezdni. W wyniku wypadku poszkodowana 15-latka z licznymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Jej stan jest ciężki.

Policjanci zatrzymali kierującego seatem 20-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był trzeźwy, lecz urządzenie wskazało wynik, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. Od 20-latka została pobrana krew do dalszych badań.

W trakcie wykonywania policyjnych czynności ulica była zablokowana. Obecnie trwają czynności policyjne mające na celu wyjaśnienia przebiegu tego zdarzenia.

Uszkodzony seat po potrąceniu pieszej na przejściu
Uszkodzony seat po potrąceniu pieszej na przejściu | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.