Poszukiwany listem gończym mieszkaniec Lublina schował się za wersalką

policja kajdanki areszt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Mężczyzna, za którym wysłany był list gończy za rozbój i kradzieże łańcuszków ukrywał się za granicą. Po trzech latach wrócił do Polski, gdzie po kilku dniach pobytu został zatrzymany.

23-latek z Lublina poszukiwany był listem gończym wydanym przez Prokuraturę celem tymczasowego aresztowania za rozbój. Dodatkowo za młodym mężczyzną wystawiony był nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże łańcuszków na terenie Lublina. Od 2016 roku 23-latek ukrywał się poza granicami kraju.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili, że 3 dni temu poszukiwany mężczyzna wrócił do Polski i może ukrywać się w jednym z mieszkań na terenie Skierniewic. W czwartek pojechali sprawdzić posiadaną informację.

„Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli 23-latka. Mężczyzna w jednym z pokoi przed policjantami schował się za wersalką” – mówi sierż.szt. Kamil Karbowniczek z biura prasowego lubelskiej policji.

Poszukiwany mieszkaniec Lublina został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 5 miesięcy pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania na okres miesiąca. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.