Pościg za pijanym kierowcą renaulta. Na koniec uciekał pieszo. 30-latek był pobudzony i agresywny

Policja radiowóz kia
Policja radiowóz kia | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę renaulta, który porzucił auto i próbował uciec pieszo. Okazało się, że 30-latek ma blisko promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W chwili zatrzymania mężczyzna był pobudzony i agresywny.

Pijany kierowca na ulicy Lublina

W czwartek (12.05) wieczorem policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili działania kontrolne w rejonie al. Andersa w Lublinie. Około godz. 18 zauważyli podejrzanie jadący samochód dostawczy marki Renault. Policjanci wydali kierowcy sygnały do zatrzymania.

Mężczyzna zlekceważył polecenia mundurowych i ruszył do ucieczki. Po przemierzeniu kilkuset metrów zjechał w boczną ulicę i porzucił auto. Dalej swoją ucieczkę postanowił kontynuować pieszo. Jednak szybko został zatrzymany.

30-latek w trakcie interwencji był bardzo pobudzony, szarpał i odpychał policjantów. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Alkomat wykazał blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane za jazdę po pijaku. Na jego koncie znajdował się prawomocny zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna od razu trafił do policyjnej celi. Niebawem usłyszy zarzuty. 30-latek musi liczyć się z konsekwencjami za jazdę po pijaku, niezatrzymanie do kontroli i ucieczkę, złamanie zakazu sądowego oraz naruszenie nietykalności policjanta. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.