Ponad 8 mln wsparcia na dziecięcy oddział psychiatryczny w Lublinie

Adam Niedzielski, dyrektor szpitala Piotr Dreher, podsekretarz stanu w MZ Marcin Martyniak oraz członek zarządu Zdzisław Szwed
UMWL | Fot. Łukasz Frączek

Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie już niebawem dostosuje oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży. Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali minister Adam Niedzielski oraz dyrektor szpitala Piotr Dreher.

Program wsparcia Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia realizuje „Program wsparcia oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży na lata 2022-2023”, w ramach którego ma do rozdysponowania 80 mln złotych.

– Z poziomu finansowania mniej więcej 250 mln zł w roku 2019, doszliśmy do planu na ten rok, który przekracza miliard złotych. Jeśli patrzymy na całą psychiatrię w ogóle, w ostatnich latach łączne wydatki na dorosłych i na dzieci wzrosły ponad dwukrotnie. Ale w przypadku dzieci ten wzrost jest prawie czterokrotny – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Całkowita wartość projektu, który będzie realizowany w lubelskim szpitalu psychiatrycznym, przekracza 8,1 mln zł. Aż 7,7 mln zł finansuje Ministerstwo Zdrowia, resztę dokłada Województwo lubelskie.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

– Pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na remont, adaptacje i modernizacje oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, nie tylko na wyposażenie w sprzęt i wyroby medyczne, ale również na adaptację izby przyjęć i szpitalnych oddziałów ratunkowych w zakresie funkcjonowania oddziałów. To także pieniądze na tereny wokół szpitala, służące funkcjom terapeutyczno-medycznym – dodał podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marcin Martyniak.

Do I kwartału 2024 roku w budynku zostaną wykonane roboty budowlane i zainstalowane windy. Zostanie również zakupione odpowiednie wyposażenie.

Napisz w komentarzu, co sądzisz o takiej inwestycji w lubelskim szpitalu?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.