Policyjny pościg ulicami Lublina. Motocyklista pędził ponad 100 km/h i spowodował wypadek

Motocyklista podczas ucieczki spowodował wypadek na ul. Krańcowej | fot. KMP Lublin

Do 5 lat więzienia może grozić 26-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policją. Swoją nieodpowiedzialną jazdę zakończył wypadkiem.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek po godz. 15 na ul. Krańcowej w Lublinie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP zauważyli szybko jadącego motocyklistę. Podczas pomiaru prędkości okazało się, że kierujący kawasaki na liczniku miał ponad 100 km/h.

Funkcjonariusze na najbliższym skrzyżowaniu zasygnalizowali mężczyźnie, aby zjechał na pobocze. Motocyklista pokazał, że zrozumiał polecenie, po czym z prawego pasa ruszył do ucieczki w kierunku ulicy Pogodnej.

Kierujący kawasaki wykazując się dużą nieodpowiedzialnością przejeżdżał slalomem pomiędzy kolejnymi samochodami. Swój szaleńczy rajd zakończył uderzając w tył jadącego przed nim audi. Jak się okazało 26-letni mieszkaniec Lublinie nie posiadał uprawnień kat. A.

Został przewieziony do szpitala z obrażeniami ręki. Teraz musi liczyć się z zarzutami ucieczki przed policjantami i kontynuowanie dalszej jazdy. Dodatkowo, odpowie za wykroczenia zarejestrowane przez wideorejestrator. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

Motocyklista podczas ucieczki spowodował wypadek na ul. Krańcowej | fot. czytelnik Bartek


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.