Dzisiaj są przeprowadzane działania pod nazwą Bezpieczny Pieszy. Policjanci wykorzystują w działaniach nowoczesny bezzałogowy statek powietrzny policji dron marki DJI Matrice 300 RTK. Każde wykroczenie jest rejestrowane przez szczegółowe oko drona.
Dron nad ulicami Lublina
Dzisiaj (25.05) mundurowi z wydziałów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji od rana patrolują ulice Lublina z wykorzystaniem nowoczesnego bezzałogowego statku powietrznego drona marki DJI Matrice 300 RTK.
Urządzenie dysponuję kamerą z 200-krotnym przybliżeniem i może się poruszać z prędkością rzędu 80 kilometrów na godzinę. Kamera drona nagrywa obraz w rozdzielczości 4K, co pozwala zabezpieczyć materiał dowodowy bardzo dobrej jakości.
Policjanci w ramach działań „Bezpieczny pieszy” szczególnym nadzorem obejmą skrzyżowania, ulice i przejścia dla pieszych, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych. Mundurowi będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierowców i pieszych.
Dzisiaj, pod okiem drona, znaleźli się uczestnicy ruchu drogowego w ciągu al. Witosa w Lublinie, a policjanci przyglądali się kierowcom, którzy wyprzedzali bezpośrednio przed przejściami dla pieszych lub popełniali wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych.




Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Przejścia gdzie dochodzi do wielu zdarzeń powinny być modernizowane lub likwidowane, a nie monitorowane i będące źródłem dochodów budżetu
Dodaj opinię