Policyjne kontrole rowerzystów. Sprawdzają obowiązkowe wyposażenie rowerów i ich stan techniczny

Kontrole rowerów i odblaski dla rowerzystów na ścieżce rowerowej wzdłuż Bystrzycy
Kontrole rowerów i odblaski dla rowerzystów na ścieżce rowerowej wzdłuż Bystrzycy | fot. KMP Lublin

Policjanci z drogówki dbają o bezpieczeństwo na ścieżkach rowerowych na terenie Lublina. Funkcjonariusze kontrolują rowerzystów, sprawdzają niezbędne wyposażenie jednośladów oraz trzeźwość cyklistów.

Kontrole rowerzystów w Lublinie

W promocję bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczne wakacje 2022” zaangażowali się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, jednocześnie promując działania „Bezpieczna Bystrzyca”.

Bacznie kontrolują wyposażenie rowerów, stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz pochodzenie roweru. Rowerzyści powinni zadbać o stan techniczny jednośladu, a podczas jazdy obserwować otoczenie wokół siebie i bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Przed rozpoczęciem wycieczki rowerowej pamiętajmy o tym, żeby dokonać sprawdzenia stanu technicznego naszych jednośladów oraz uzupełnić ewentualne braki w wyposażeniu. Rower musi być wyposażony:

  • z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
  • z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające;
  • co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec;
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.
  • na bocznych płaszczyznach kół roweru, z zastrzeżeniem, że z każdego boku pojazdu powinny być widoczne dwa światła: jedno umieszczone na kole przedniej osi, a drugie – na kole tylnej osi;
  • na pedałach roweru.

Kask oraz kamizelka odblaskowa nie są obowiązkowe.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.