Policyjna akcja „Prędkość” na ulicach Lublina. Ukarano 240 kierowców

Policyjne BMW na ulicach Lublina | fot. Radosław Adamczyk, Kontrole Policji Lublin i okolice
Policyjne BMW na ulicach Lublina | fot. Radosław Adamczyk, Kontrole Policji Lublin i okolice

Policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili w środę działania pod nazwą „Prędkość”. Podczas akcji skontrolowanych zostało ponad 300 kierujących i ujawniono blisko 240 wykroczeń. Kilku kierowców straciło prawo jazdy.

Akcja „Prędkość” na ulicach Lublina

W związku z rosnącą liczbą zdarzeń drogowych, gdzie prawdopodobną przyczyną było przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Prędkość”.

„W ostatnim czasie najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości śmierć poniosło dwóch obywateli Ukrainy, którzy jadąc volkswagenem z impetem uderzyli w drzewo przy ulicy Glinianej” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Tragiczny wypadek w Lublinie. Volkswagen zmiażdżony po uderzeniu w drzewo

Podczas wczorajszego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie skontrolowali ponad 300 kierujących i ujawnili blisko 240 wykroczeń. Pięciu kierowców musi liczyć się z utratą uprawnień na 3 miesiące za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.  Dodatkowo przeprowadzono ponad 360 badań trzeźwości i ujawniono dwóch nietrzeźwych kierowców.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 500 złoty gdy ktoś furą za 100 tysięcy świadomie ponad dwukrotnie przekracza prędkość to śmiech na sali.

  2. Grabią,państwo represyjne .Ludzie oni pod płaszczykiem bezpieczeństwa grabią ostatnie z nas pieniądze.

  3. Bardzo dobrze. Jeśli ktoś boi się o swoje ostatnie pieniądze to prosta metoda jest na to. Jedź maksymalnie 50 w terenie zabudowanym!
    Taka akcja powinna być stała 24 h na dobę.
    Sam jestem kierowcą. Mam czym jeździć i staram się jeździć przepisowo.