Policyjna akcja na drogach Lublina i regionu. W piątek należy spodziewać się wzmożonych kontroli

Radiowóz policji przy ulicy
Radiowóz policji przy ulicy | fot. Dominik Wąsik

W pierwszy dzień długiego sierpniowego weekendu policja przeprowadzi akcję „Prędkość”. W piątek na drogach Lublina i regionu policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić kaskadowe pomiary prędkości. Na ulice wyjadą też policyjne grupy SPEED.

Akcja Prędkość 12 sierpnia

W piątek 12 sierpnia na drogach Lublina i regionu należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W związku z tą akcją w piątek oprócz standardowych działań, policjanci przeprowadzą akcję kaskadowego pomiaru prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości to sposób na wychwycenie największych piratów drogowych. Policjanci prowadzić będą kontrolę prędkości na określonym odcinku drogi przez więcej niż przez jedną załogę. Punkty pomiaru ustawiane są „kaskadowo”, a ich lokalizacja będzie się często zmieniała.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości. Policjanci z grupy SPEED będą patrolować drogi przy użyciu nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Działania potrwają do późnego wieczora.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.