Policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę, kiedy ten zaczął przed nim uciekać

7426206 bron 900 900
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Funkcjonariusz chciał wylegitymować grupę młodych mężczyzn. W pewnej chwili jeden z nich rzucił się do ucieczki. Policjant został zmuszony do użycia broni i padł strzał.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 10 na ul. Wyszyńskiego w Koninie (woj. wielkopolskie). Policjanci patrolujący ulicę chcieli wylegitymować trzy osoby – dwóch 15-latków i jednego 21-latka. Najstarszy z mężczyzn zaczął uciekać i nie zatrzymał się pomimo wezwań policji.

Policjanci chcieli wylegitymować trójkę młodych mężczyzn. Jeden z nich zaczął uciekać, w związku z czym jeden z policjantów rozpoczął pościg. Mężczyzna pomimo okrzyków „stój, policja” nie reagował i uciekał dalej. Doszło niestety do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni” – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Według nieoficjalnych informacji, 21-letni mężczyzna wyciągnął nożyczki i chciał nimi zaatakować policjanta. Wtedy doszło do postrzelenia, które okazało się śmiertelne. Przy 21-latku oprócz nożyczek znaleziono także woreczek foliowy z białym proszkiem. Śledczy podejrzewają, że są to narkotyki.

Mieszkam obok i było słychać dwa strzały, później masę krzyku, a co do „reanimacji”, którą oczywiście widziałem to nie mam słów… Policjant w panice nie wiedział co robić, krzyczał i zrobił dwa uciśnięcia, znowu krzyk i nic więcej. Rozumiem, że policjant w szoku i miał prawo (w pewnym sensie) mieć problemy z oceną sytuacji, ale gdzie był drugi policjant? Pobiegł za blok i tyle było go widać… Prawdopodobnie dzwonił po dodatkowe służby, ale mogli się zamienić w obowiązkach, skoro jeden nie był wstanie nawet udzielić pierwszej pomocy” – komentuje jeden ze świadków zdarzenia.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z wydziału kontroli komendy wojewódzkiej pod nadzorem prokuratora. Trwa wyjaśnienia okoliczności tragicznego zdarzenia.

Źródło: LM.pl / Onet

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zmuszony był do użycia broni ? Skoro uciekał to co by im zrobił tymi nożyczkami może chciał pakiet pociąć, nie było prawa do użycia bezpośrednio broni na uciekającym. Do tego 2 strzały w chłopaka ? A gdzie strzał ostrzegawczy

  2. Tak to jest jak matołków bez matury do policji biorą, a potem panoszy się bo jemu wszystko wolno.

  3. Przytulny kącik dla tej …. takie cos nie powinno mieć żadnych praw tylko z urzędu traktowane jak padlina

  4. Moim zdaniem słusznie zrobił w każdym innym kraju tak działa policja najgorsze tylko że jak zawsze znajdą się barany co tylko komentować potrafią a skąd wiecie że dwa strzały do chłopaka może jeden był ostrzegawczy bo w artykule nic o tym nie pisze. Oby policja tak dalej pracowała może zmniejszy się w Polsce banda cwaniaków którzy myślą że im wszystko wolno

  5. Straszny stres teraz dla policjanta i hejt plebsu wstającego z kolan ale jak potwierdzi się jego wersja to bardzo dobrze zrobił.

  6. Mężczyzna pomimo okrzyków „stój, policja” nie reagował i uciekał dalej. Doszło niestety do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni” uciekal i podczas ucieczki chcial uzyc nozyczek co za kurwa bzdury ten pies nie mogl pewnie chlopaka dogonic to zaczal strzelac

  7. Barbecue i Beaven hahahahaha większego idiotyzmu dawno nie czytałem. Pakiet nożyczkami chcial pociac hahahaha. Drugi tez dobry, gdzie tam jest napisane że oddał dwa strzały w chłopaka? Czytaj dokładnie, moze jeden ze strzałów był ostrzegawczy A drugi w chłopaka?! I do policji zeby się dostać Trzeba mieć wykształcenie średnie, zdana maturę i bardzo dużo osób w policji ma skończone studia wyższe lub jest w trakcie takze swoje pseudomadrosci możesz zachować dla siebie bo w ten sposob pisząc pokazujesz tylko jak bardzo jesteś żałosny i jak bardzo masz ograniczone myslenie.