Policjanci z Lublina zajmują się sprawą śmierci sokoła Czarta

Sokół Czart padł po zjedzeniu zatrutego gołębia
Sokół Czart padł po zjedzeniu zatrutego gołębia | fot. Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wszczęli czynności dotyczące śmierci sokoła Czarta z Lublina. Wszystko wskazuje na to, że sokół zjadł zatrutego gołębia. W tym tygodniu ma zostać ustalona dokładna przyczyna jego śmierci.

Nie żyje sokół, prawdopodobnie został otruty

Jak już informowaliśmy, na popularnym portalu do organizacji zrzutek pieniędzy pojawiła się zrzutka na nagrodę dla osoby, która pomoże w ustaleniu sprawcy otrucia sokoła Czarta z komina lubelskiej elektrociepłowni. Organizatorką zbiórki jest Katarzyna Czerniecka, właściciela profilu na Facebooku Sokole OKO.

Jako cel ustalono kwotę 50 tys. zł, jednak już w 1,5 dnia udało się już ją uzbierać. Obecnie na koncie zbiórki jest już ponad 53 tys. zł. Szczegóły: Blisko 1300 wpłat na nagrodę dla osoby, która pomoże ująć sprawcę otrucia sokoła z Lublina. Cel zbiórki został szybko przekroczony

Jak się okazuje, sprawą padłego sokoła zajmują się również policjanci z Lublina.

„Dotychczas nikt nie złożył zawiadomienia. Policjanci wszczęli czynności po informacjach medialnych. Kluczowe będzie ustalenie, co spowodowało śmierć sokoła oraz czy doszło do popełnienia przestępstwa” – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

W tym tygodniu odbędzie się sekcja zwłok sokoła, która ma wyjaśnić, co było dokładną przyczyną śmierci Czarta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.