Policjanci w motorówce i na rowerach. Dzięki nim nad zalewem jest bezpiecznie

Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim już otwarty. Policyjnych wodniaków będą wspomagać także patrole rowerowe. Mundurowi będą tam do końca września.

Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie funkcjonuje w miesiącach letnich. W tym roku funkcjonariusze rozpoczęli służbę 1 maja, a zakończą w ostatnich dniach września.

W tym sezonie delegowanych do pełnienia służby jest 7 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W wakacje wspierani będziemy przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Lublinie” – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze mają do dyspozycji: łódkę, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Posiadają kwalifikacje ratowników medycznych i patent stermotorzysty. Mundurowi z patrolu wodnego dbają o bezpieczeństwo wypoczywających.

Reagują, gdy ktoś potrzebuje pomocy lub jest naruszane prawo. Kontrolują jednostki pływające pod kątem trzeźwości kierujących. Zwracają szczególną uwagę na tzw. „dzikie kąpieliska”, by przestrzegać potencjalnych amatorów przed kąpielą w miejscach, w których nie ma ratowników” – wymienia rzeczniczka.

Policjanci kontrolują także wędkarzy pod kątem legalności połowu, zwalczają kłusownictwo wodne. Letni posterunek policji współpracuje z WOPR, Państwową Strażą Rybacką, Strażą Leśną i Sanepidem.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.